Last ootavale emale on massaaž suurepärane lisavõimalus enda eest raseduse ajal hoolitseda. See on tervislik viis stressi alandamiseks ning üleüldise heaolu tõstmiseks. Massaaž leevendeb paljusid tihti esinevatest ebamugavustest raseduse ajal, nagu näiteks kange kael, peavalud, seljavalud, jalakrambid ja paistetus.
Lisaks kõigele eelnevale, rasedate massaaž vähendab pinget koormuse all olevates liigestes, stimuleerib vere- ja lümfiringet, aitab närvipingest vabaneda, mis omakorda tagab parema une ning aitab leevendada hormoonide muutustest tulenevat depressiooni või ärevust.
Leevendus igapäevastele vaevustele
Massaaž rasedale naisele kätkeb endas mitmeid plusse, seetõttu oleks alati hea massööriga arutada, mis vaevused esinevad ja millelele leevendust otsitakse. Mõned näited sümptomitest, mida massaaž leevendada saaks:
- Peavalusid saab leevendada fokuseerides tähelepanu rohkem pea, kaela ja turja piirkonnale. Lisaks aitab massaaž lõõgastuda ning seetõttu vähendada igapäevast stressitaset, mis omakorda vähendab võimalusi pingepeavalude ja migreenide tekkeks.
- Lihaspinget mis on tekkinud lisakaalu kandmisest, saab leevendada nii, kui suurendada probleemsetes piirkondades vereringlust. See võimaldab toiteainerikka hapniku juurdepääsu ning kiirendab lümfi liikumist, mis uhub ära toksiinid ja ainevahetuse jäägid. Seetõttu peaks alati peale massaaži vett jooma.
- Samuti saab massaažiga leevendada üleüldist kurnatust, seljavalusid, jalakrampe ja paistetust.
- Raseduse ajal tekkivaid tavapäraseid vaevusi ja valusi peletab eemale massaaži ajal vallanduv serotoniin, sinu keha isetervenemist soodustav õnnehormoon.
Kuigi massaažis käimine ei luba, et su beebi magab läbi terve öö, tagab see aga sinu parema ööune nii raseduse ajal kui ka peale sünnitust. Reguraalne massaaž mitte ainult ei võitle ärevuse ja ebamugavustega, vaid ka innustab lõdvestumist. See omakorda suurendab sügava une osakaalu ning aitab välja kujundada paremat unemustrit.
Püsi terve
Massaaž aitab ning on mõeldud nendele naistele, kelle rasedus kulgeb normaalselt. Eelnevalt arstiga konsulteerimine on alati soovitatud. Kui aga massaaži ajal tunned ennast kehvasti või ebamugavalt, siis teavita sellest koheselt massööri!